Dziś jest 23 sierpnia 2019 r. imieniny obchodzą Róża, Apolinary, Filip, Miła.
Kontakt Mapa strony Strona główna Wersja kontrastowa
O gminie Aktualności Galeria Urząd Gminy Kultura Szkolnictwo Dla turysty i inwestora... Projekty unijne
Projekty unijne Budowa sieci wodociągowej w zachodniej części Gminy SadowieRewitalizacja centrum miejscowości Sadowie - etap IBudowa świetlicy wiejskiej w Łężycach oraz przekształcenie...Przedszkolem czas zacząć...Równajmy szanse - program wyrównywania szans...Aktywnością sportową wspieramy nasz potencjał...Stworzenie i wyszkolenie młodzieżowej drużyny...e-świętokrzyskie - Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa ŚwiętokrzyskiegoBudowa i zagospodarowanie miejsca wypoczynku w miejscowości JacentówWyposażenie świetlicy i remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury w SadowiuWyposażenie świetlic w miejscowościach..Indywidualizacja nauczania i wychowania...Swoje chwaląc, Sadowie poznajcie...Budowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Rżuchów...Wyposażenie świetlicy wiejskiej we Rżuchowie...e-świętokrzyskie - Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JSTAktywna integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie Gminy SadowieJadę do pracy!Aktywną integracją zmieniamy naszą przyszłośćBudowa i zagospodarowanie miejsca wypoczynku w miejscowości BogusławiceBudowa oznakowania turystycznego i miejsc widokowychUporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy SadowieWolę Przedszkole!Renowacja nagrobków zabytkowego cmentarza...Budowa i zagospodarowanie miejsca wypoczynku w miejscowości Zwola...Remont Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach oraz zagospodarowanie terenu wokół...Oznakowanie turystyczno - widokowe wschodniej części Gminy Sadowie...Chcieć razem, to móc więcejBudowa przydomowych oczyszczalni ścieków...Modernizacja odziałów przedszkolnych...@KTYWNEŚwięto Chleba...Schematom STOP!Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w miejscowości SadowiePrzedszkole w SadowiuKompetencje Kluczowe w Szkole w SadowiuProgram wsparcia osób niesamodzielnych...
Spółdzielnia socjalna Organizacje pozarządowe Do pobrania Kurier Gminy Sadowie
    Sierpnień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Super spotkanie z Mistrzynią Anitą Włodarczyk...


Pani Anita Włodarczyk – dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna mistrzyni świata i wielokrotna rekordzistka świata w rzucie młotem prowadziła w naszej szkole pokazową lekcję wychowania fizycznego!

Przyjechała do nas w sobotę, 10 lutego na zaproszenie Pani Wójt Marzeny Urban – Żelazowskiej. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie polskich sportsmenek, uznana za najlepszą lekkoatletkę globu minionego roku w najlepsze bawiła się z młodzieżą szkolną. Do rozgrywanych konkurencji dołączyła także Pani Wójt i kilka nauczycielek. Był czas na rozmowy, wywiady z Mistrzynią, autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Pani Anita radziła, że nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do końca, nawet, gdy przeżywa się ciężkie chwile. I dawać z siebie wszystko, by realizować swoje marzenia. Ona na swój pierwszy sukces pracowała 9 lat.                                      

Jak mówi pani dyrektor szkoły Anna Nowak – bardzo nam miło, że możemy gościć taką wspaniałą postać, jaką jest pani Anita Włodarczyk, wzór wytężonej pracy, siły woli i walki, także z samym sobą, ze swoimi słabościami. To dla nas zaszczyt,  tym bardziej, że mistrzyni przyjechała do naszej małej miejscowości bardzo chętnie, bez żadnych oporów. Szkoła podejmuje bardzo dużo działań także w dziedzinie sportu, ale  wizyta tak utytułowanej lekkoatletki może tylko rozbudzić w uczniach jeszcze większe zainteresowanie sportem  i dążenia do osiągnięcia sukcesów. Być może stanie się wzorem wyboru życiowej drogi.  

Dziękujemy Pani Anicie Włodarczyk za chwile wzruszeń podczas słuchania dźwięków Mazurka Dąbrowskiego i za dzisiejszą  przygodę w naszej szkole. Obiecujemy trzymać kciuki 12 sierpnia br. na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Tak więc nasi uczniowie rozpoczęli ferie zimowe w niezwykle miły i aktywny sposób.

GALERIA ZDJĘĆ (autor: Pan Dariusz Gierczak)


Dodał: P.Wójtowicz dnia 11-02-2018
Wszelkie prawa do materiałów zamieszczonych na stronie Gminy Sadowie zastrzeżone dla Gminy Sadowie.