Aktualności

Gmina Sadowie uzyskała dofinansowanie w ramach projektu Zdalna Szkoła

image_pdfimage_print

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Miło nam poinformować, że Gmina Sadowie znalazła się w pierwszej setce Gmin w Polsce, która otrzymała dofinansowanie w ramach programu obsługiwanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa pn. „ZDALNA SZKOŁA”. W ramach programu od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Wnioskowaliśmy o zakup laptopów, które umożliwią zdalną naukę dzieciom za pośrednictwem Internetu.

Pani Wójt Marzena Urban-Żelazowska  reprezentująca Gminę Sadowie 10 kwietnia 2020r podpisała Umowę o powierzenie grantu nr 123/2020. w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła ”. Gmina wnioskowała o zakup  21 laptopów za kwotę 44943,99 PLN w całości sfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Jak tylko uda się nam zakupić sprzęt zostanie przekazany Szkole, która użyczy je potrzebującym dzieciom z naszej gminy.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content