Aktualności

Wypełniamy wnioski o dopłaty bezpośrednie do ARiMR na 2021 rok!

image_pdfimage_print

Wójt Gminy Sadowie wspólnie z Stowarzyszeniem RoSa podjęli decyzję o pomocy rolnikom w uzupełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie.

 Zdajemy sobie sprawę, że w związku z panującą epidemią koronawirusa (COVID-19), mieszkańcy mają trudności z ich uzupełnieniem. Dodatkowo teraz wszyscy rolnicy musza złożyć takie wnioski bez względu na wielkość gospodarstwa, nie obowiązują już oświadczenia o braku zmian. Dlatego w porozumieniu  z Zarządem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowie „RoSa” podjęliśmy decyzję, że będziemy BEZPŁATNIE pomagać uzupełniać wnioski do Agencji. Natomiast przy tej okazji będzie można dokonać dobrowolnej wpłaty na rzecz Ani Jagiełło w ramach wspieranej przez Urząd akcji charytatywnej #Zaangażowani dla Ani#  – nad którym patronat objęła Wójt Marzena Urban-Żelazowska. Pomoc skierowana jest do Rolników posiadających mniejsze gospodarstwa maksymalnie do 15 ha fizycznych gruntów ornych, nie posiadających zobowiązań rolnośrodowiskowych oraz ekologicznych.

Żeby uzupełnić wniosek potrzebny jest login (czyli nr producenta) oraz hasło do aplikacji eWniosek Plus. Osoby, które nie pamiętają hasła, bądź nie są zarejestrowane w systemie Agencji powinny z sobą posiadać:

 Nr producenta, 8 ostatnich cyfr rachunku bankowego  (chodzi o 8 ostatnich cyfr konta bankowego podanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów,ewentualnie nr rachunku bankowego na, który są przelewane płatności z Agencji) oraz wypłacona kwota – kwota ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w roku 2020. Wówczas login ten również nadamy bezpłatnie – zapewnia Grzegorz Frejlich Prezes Stowarzyszenia RoSa.

Aby skorzystać z pomocy należy telefonicznie umówić się na dyżur, który będzie pełniony w Bibliotece-Ośrodku Kultury Gminy Sadowie w każdy wtorek i czwartek od godziny 13 00 do  16 00 począwszy od 4 maja do odwołania. Zgłoszenia przyjmowane będą pod nr telefonu Urzędu Gminy Sadowie – 15 869 24 37.

Zapraszamy do skorzystania z pomocy, jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności w związku z panującą epidemią koronawirusa!

Skip to content