Aktualności

Zapraszamy do udziału w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2021 !

image_pdfimage_print

W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, XIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego zostanie rozegrany XXVII Sportowy Turniej Miast i Gmin zostanie rozegrany w terminie jesiennym: od 21 do 27 września. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

„Żaden lek nie zastąpi ruchu” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału! Zaplanowaliśmy szereg imprez o charakterze sportowym. Niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej każdy znajdzie coś dla siebie.
Odbędą się między innymi ćwiczenia ruchowe na siłowni plenerowej, biegi, aerobik, turnieje piłki nożnej, piłki siatkowej marsze Nordic Walking, Turnieje gier i zabaw dla dzieci, całych rodzin i wiele wiele innych wydarzeń. Będą też niespodzianki!

W ubiegłym roku zajęliśmy 1 miejsce w kraju pod względem ilości uczestników w kategorii gmin do 5 tys. mieszkańców, dzięki czemu mógł odbyć się między innymi Piknik Sportowy!

Wójt Gminy Sadowie Marzena Urban-Żelazowska:
„Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w organizowanym Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Mam nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku damy wszystkim dobry przykład spędzenia czasu wolnego.

Serdecznie Zapraszam!

KALENDARZ IMPREZ: 2021-STMiG-KALENDARZ IMPREZ


Skip to content