Polska pomoc

Inteligentna chłodnia do warzyw i owoców

image_pdfimage_print

Z przyjemnością informujemy, że kilka dni temu wróciliśmy z wizyty w Mołdawii, gdzie realizujemy pierwszy w historii gminy projekt Polskiej Pomocy Rozwojowej pod nazwą „Inteligentna chłodnia do warzyw i owoców: optymalizacja łańcucha dostaw i zwiększenie dochodowości drobnej produkcji rolnej w Mołdawii”.

Gminę reprezentowała Wójt – Marzena Urban-Żelazowska oraz Skarbnik, Małgorzata Kasprzyk. Podczas wizyty udało nam się zorganizować konferencję otwierającą, warsztaty dla samorządowców, w których podzieliliśmy się doświadczeniem gminy w pozyskiwaniu środków na rozwój i inwestycje infrastrukturalne, oraz obserwować przebieg szkoleń dla rolników prowadzonych w ramach projektu przez ekspertów mołdawskich.

Pomimo intensywnego harmonogramu, odbyliśmy też szereg spotkań z lokalnymi innowatorami z zakresu rolnictwa oraz, co najważniejsze, rozmowę z partnerem lokalnym asystującym w realizacji projektu – merem gminy Crocmaz – podczas, której uzgodniliśmy zasady współpracy w ramach podejmowanych działań i status prawny powstającej infrastruktury.

Projekt Inteligentna chłodnia do warzyw i owoców: optymalizacja łańcucha dostaw i zwiększenie dochodowości drobnej produkcji rolnej w Mołdawii współfinansowany jest w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Skip to content